30 Temmuz 2015 Perşembe 17:06

Memur Haberleri

 • Sefa Zor: Memurların İsteği Olan 44 Maddenin Uygulanmasını İstiyoruz

  Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen)Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, memur ve emeklisinin ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeyi beklediklerini belirtip, bu nedenle sözleşmeye imza koyacak yetkili sendikalar ile hükümetin memurlara, öğretmenlere kulak vermeleri gerektiğini söyledi.

 • Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli Eylemi

  Balıkesir'den toplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek için bisikletle Ankara'ya yola çıkan Memur-Sen'e bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyesi grup Bolu'ya ulaştı.

 • Memurlar İçin "Cuma Namazı İzni" Talep Edildi

  Memur-Sen, cuma namazı sebebiyle kamu görevlilerinin öğle tatili süresinin cuma günleri için 2 saat olmasını talep etti.

 • CHP'li Sağlar'dan 7 Öğretmenin Atamasına Tepki

  Chp Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'ndeki Viranşehir 75'inci Yıl Ortaokulu'nda görev yapan 7 öğretmenin 'Grup oluşturarak okulun işleyişini önlemek, müdürü itibarsızlaştırmak' gerekçeleriyle farklı okullara atanmasına tepki gösterdi.

 • Merkez Bankası Başkanı Başçı Soruları Yanıtladı: (2)

  Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, kendileri için en önemli unsurun bütçe disiplini olduğunu belirterek, "Bütçe disiplini sağlam devam ettiği sürece Türkiye'de her türlü şokun etkisi geçici olur" dedi.

 • Yetkili Sendikaları Ciddiyete, Hükümeti İnsaflı Olmaya Davet Ediyoruz'

  emokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı, Ağustos ayında başlayacak toplu sözleşme pazarlığın geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da hezimet ile sonuçlanmaması gerektiğini belirtti.

 • Memur ile Devlet Arasında Büyük Zam Pazarlığı

  Memurların 2016 ve 2017 maaş zamları için toplu görüşme süreci pazartesi başlıyor. Memur-Sen ilk yıl için yüzde 16 zam isterken hükümet pazarlığı yüzde 6'dan açmayı hedefliyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, konfederasyonların toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde ortaklaşa bir müzakere zemini ile hareket etmesinin, hem örgütlü toplumu güçlendireceğini, hem de demokrasinin gelişimine katkı sağlayacağını bildirdi.

 • Mersin'de 7 Öğretmene 'Müdürün İtibarını Sarstın' Ataması

  Mersin'deki Viranşehir 75'inci Yıl Ortaokulu'nda görev yapan 7 öğretmen, 'Okulun işleyişini önlemek, müdürü itibarsızlaştırmak' gerekçeleriyle 7 farklı okula atandı.

 • Büro Memur-Sen Üyelerinin Bisikletli Eylemi

  Memur-Sen'e bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyesi grup, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek amacıyla Balıkesir'den başlattıkları bisikletli eylem kapsamında Düzce'ye ulaştı.

 • Hükümetin Memura Yüzde 3+3 ve Enflasyon Farkı Teklif Etmesi Bekleniyor

  Memurun zam pazarlığı 3 Ağustos'ta başlıyor. Memur, 2016 için toplam yüzde 16 zam talep ediyor. Hükümetin ise yüzde 3+3 ve enflasyon farkı teklif etmesi bekleniyor.

 • Başbakan Davutoğlu'nun Kabulü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-AB KİK Türkiye Kanadı üyelerini kabul etti.

 • Bursa'da Milli Eğitim'in Boş Müdürlük Mülakatına 'Yandaş' Protestosu

  Bursa'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boş müdürlük kadrosu için yapılan mülakat çağrısının, komisyon üyelerinin 'yandaş sendikadan olduğu' gerekçesiyle karşılık bulmadığı belirtildi.

 • Sınır Ötesine Yardım

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yardım tırlarından görüntüler- Platform Başkanı Osman Gerem'in konuşması- Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan'ın konuşması- Yardım malzemelerinin araca yüklenmesi Sınır ötesine yardım- Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından Suriye'ye iki tır yardım malzemesi gönderildi Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından ...